Najimenitnejši ples leta 2020 – ČRNO-BELA REDUTA

Zavrteli smo na že 31. Velikem rotarijskem plesu. Letos malo drugače, ker smo s Črno belo reduto obudili tradicijo predvojnih ljubljanskih plesnih dogodkov, z Ameriško slovensko izobraževalno fundacijo ASEF, pa smo prvič združili moči za plemenit namen. Oboji namreč, s štipendiranjem nadarjenih slovenskih izobražencev, omogočamo širjenje njihovih obzorij, da bodo lahko, v prihodnosti, prispevali k uspešnem razvoju domovine Slovenije.

Goste je skozi večer popeljal Boštjan Romih, kulturno-umetniški program pa so z glasbenimi nastopi dopolnili Gala Dance Orchestra.

Tradicija plesov v Ljubljani je bogata in člani Rotary kluba Ljubljana so bili aktivni v organizaciji plesnih večerov že med leti 1931 – 1941, ko je v Unionski dvorani v predpustnem času veljala za najimenitnejši ples ČRNO-BELA REDUTA, katerega so se gostje udeleževali v črno-belih oblačilih.

23. februar, 2020