Člani

V Rotary klubu Ljubljana je 50 aktivnih članov in 7 častnih članov. Predsednik kluba v letu 2019/20 je David Lukanović.

Mark Boris Andrijanič

Baldomir Zajc

Prijatelji RC Ljubljana

Aljoša Domijan
Peter Hasslacher (RC Wien-Mozart , Avstrija)
Miha Kampuš (RC Klagenfurt, Avstrija)
Dario Križ (RC Lund, Švedska)
Rudolf Krtina (RC Wien-Stadtpark, Avstrija)
Axel Zafoschnig (RC Klagenfurt-Wörthersee, Avstrija)
Jakob Štunf
Blažič Tanja
Kosić Perica
Karl Kuzman
Roman Završek

Spomin na naše drage prijatelje

MARJAN CERAR (1943–2021)

Pogrešal bom njegova razmišljanja. Naj počiva v miru.
Miha Dobrin

Naj počiva v miru! Klub je izgubil še enega dragocenega in nepogrešljivega člana!
David Lukanović

Dragi prijatelji,
Marijana si bom za vedno zapomnil po najinih prvih srečanjih, 35 let nazaj, ko je študentom kemijskega inženirstva predaval na način kot malo kateri profesorji.
Stroko je znal s strastjo približati študentariji, predavanja popestriti s primeri iz prakse, z izjemnimi ekskurzijami. Vedno brez dlake na jeziku, že takrat.
Naj počiva v miru!
Jurij Ule

Tit Plevnik <tit.plevnik@gmail.com>
Kljub kratkemu stažu se Marijana spominjam se kot rotaractovec. Vedno je presenečal s svojimi provokativnimi komentarji in širino, naj počiva v miru!
Tit

Z Marijanom smo bili skupaj, od začetka Rotary Kluba Ljubljana. Kasneje mi je pomagal tudi pri prestrukturiranja Tomosa. Vedno je bil dinamičen sogovornik. Povedal vse kar je mislil in čutil. Pošten, neposreden. Tak mi bo tudi ostal v spominu.
Najino sožalje družini.

Marijan, počivaj v miru.

Ivi in Edi Svetlik

Dragi Marjan,

ostajaš prispodoba pravega klasika, kakršnih v teh časih ni več.
Vedno smo občudovali široka znanja, s katerimi si segal daleč
prek meja svojih poklicnih polj naravoslovja in tehnike. Bogatil
si nas s poglobljenimi in nemalokrat provokativnimi razmišljanji
o zgodovini, kulturi, domoljubju. Nikoli brez angažiranega
pogleda na aktualni trenutek doma in v svetu.

Requiesce in pace!

Dragi prijatelji!

Utrpeli smo hudo izgubo. Odšel je član, čigar staž se je začel pred več kot 30 leti. Aktiven do konca, duhovit, pronicljiv in znal je zastopati svoj prav Pogrešali ga bomo.

Edo Pirkmajer

Eden zadnjih starogrških mislecev. Pogrešal ga bom.

Aljoša Domijan

Zelo žalostno! Bil je tudi povezovalec preko meja.
Počivaj v miru dragi Marijan!

Miha Kampuš

Marjana sem poznal še iz mladih let in bil sem mu tudi boter v klubu.Vedno je bil radoveden,priden učenec,pronicljiv in široko razgledan.Tudi v klubu je z svojimi razmišljanji in komentarji večkrat zelo popestril naša druženja.
Nikoli pa ne bom pozabil ko sem ga kot smučarski učitelj učil smučati v Kranjski gori v okviru tečajev ljubljanske Univerze.Za vsako smučarsko prvino(bočno drsenje,zavoj of brega itd) sem mu moral razlagati katere sile in po kakšnim kotom delujejo da se zavoj ali drsenje zgodi. Tako smo se v vrsti skoraj več pogovarjalii kot smučali.Take debate pa so se nadaljevale tudi popoldne in zvečer ob kozarčku. Tak je bil in je ostal do svojih zadnjih dni.
Marjan, počivaj v miru.
Tone Glavan

Marjan me je sprejel, ko sem prvič prišel na sestanek. Pogrešal bom najine iskrive izmenjave misli. Pustil je pečat. Prvega Miklavža , darila, smo pakirali v Belinki.
R.I.P.
Anton Gradišek

Njegova pronicljivost in misel sta nas vedno spodbdila k razmisljanju!
Pogrešali da bomo,
Nataša & Aleš Jenčič

Dragi prijatelji, vsaka izguba med nami je zelo boleča, Marjanovo iskreno prijateljstvo in njegove globoke misli pa ohranimo,
Črtomir remec

Dragi Marjan,
bila sva isti letnik 1943…..vedno prjatelja v dobrem in slabem v najinem življenju…pogrešal te bom
tudi na naših srečanjih.Bil si naš žlahten član. Globoko sožalje družini Cerar. Počivaj v miru.

tvoj Janez Jaka Pucihar

Dragi prijatelji!
Od obvestila za našega Marjana ne morem pridet k sebi – zelo me je presunilo.
Ko nas je obvestil o svoji diagnozi sem mu pisal v podporo, saj sem tudi sam imel slabe izkušnje. Zahvalil mi se je za moje razumevanje in povedal nekaj ostrih v svojem slogu za svojo usodo. Izmenjala sva še nekaj besed in je predlagal, da se bi dobila, ko bo vse minilo. Na zadnje ZOOM-u je bil videti fizično in psihično oni stari Marjan. Tem več je bil večji šok, da nas je zapustil.
Družini ste najbrž že poslali izreze sočutja naših rotarijskih prijateljev zato prosim prijatelje, ki bodo šli na pogreb in tam izrazili sočutje, da to storijo tudi v mojem imenu.
Zahvaljujem se za Vašo korespondenco in vas vse lepo pozdravljam.
Branko Šutila

Dragi prijatelj Marjan, počivaj v miru.

Včeraj sem govoril z Olgo. V maju sta praznovala 46 let poroke.

V soboto sta šla na sprehod, se veliko pogovarjala…… in na poti domov, mu je za hip zastal korak, ….zaklical Olga, jo prijel za ramo….. in se zgrudil. Po nekaj vdihih ga ni bilo več.
Marjanu so nedavno diagnosticirali raka, ampak bil je optimističen. Še pred 14 dnevi je bil z nami na zoomu in aktivno spraševal predavatelja Roberta Waltla na temo Judje v Ljubljani in teden zatem bil v skrbeh za dogajanje na Križevniški ulici.
Njegova širina je bogatila naš klub in vsakega, ki ga je poznal in spoznal. Ko sem ga pred leti prosil, če bi nam pripravil predavanje na temo latinščine s katero je vedno oplemenitil svoj govor. Takoj je pristal, ampak čez nekaj dni me je poklical in rekel »Edi, na žalost ne morem vsega povedati v enem predavanju, pripravil bi tri predavanja« in tako so si sledila:
Marjan Cerar – KLASIČNI JEZIKI:
1. Grščina je osnova evropske kulture
2. Latinščina je nosilka prodora med ljudstva ob rimskem imperiju
3. Je EU naslednica Rimskega imperija?
Za ta tri predavanja mi je bil zelo hvaležen…. in jaz njemu, to mi je večkrat povedal in zame je bil to res velik kompliment.

Bil je neverjeten v zagnanosti in tempu razmišljanja česarkoli se je lotil.

16. maja je dopolnil 78 let in sem mu po SMS voščil in želel moči za okrevanje. Zahvalil se je in se podpisal »amicus Marjan«

počivaj v miru, amicus Marjan.

Edi

Ljubljana, 6.6.2021