PODELITEV ŠTIPENDIJ – VELIKI ROTARIJSKI PLES 2021

Na razpis za štipendiranje smo prejeli 11 odličnih prijav,

in z vašo pomočjo smo lahko tudi letos podprli najboljše med najboljšimi.

Z denarjem, ki ste ga donirali,

smo tudi letos podprli najodličnejše med odličnimi. Prispele odlične prijave potrjujejo,

da je bila naša odločitev, podeliti štipendijo tudi v teh nevsakdanjih časih, pravilna.

Odlični mladi so željni znanja in napredka, pomembno je, da jih v njihovem iskanju odličnosti podpremo. Podpora ne pomeni samo finančne pomoči, za mlade pomeni tudi to, da vanje in v njihovo pot verjamemo. Taka spodbuda po naših izkušnjah pomeni vsaj toliko, kot denarna štipendija.

Veseli nas, da ste del naše zgodbe.

Nagrado v višini 6.000 Eur prejme kandidat Anže Šumah, za študij na Sorbonne Université, Pariz Magistrski program – Od fundamentalnih molekularnih bioznanosti do bioterapij

Anže Šumah

Diplomant Univerze v Ljubljani , Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo z najvišjo povprečno oceno letnika 9,967. Zlati maturant Gimnazije Ravne na Koroškem. Leta 2016 je za doseganje izjemnih šolskih rezultatov in družbeno udejstvovanje prejel naziv Naj dijak Slovenije. Poleg izvrstnih študijskih uspehov je svoje znanje izpopolnjeval na različnih področjih in številnih ustanovah. Za svoje delo in udejstvovanje je prejel  številne nagrade doma in v tujini, leta 2016 osvojil tudi zlato in srebrno medaljo na mednarodni geografski olimpijadi. Svoje izobraževanje in znanstveno raziskovalno delo bo nadaljeval na pariški Sorboni za magistrski program Od fundamentalnih molekularnih bioznanosti do bioterapij (From fundamental molecular biosciences to biotherapies)

Nagrado v višini 3.000 Eur prejme kandidatka Anja Lobnik, za študij na Royal Northern College of Music Manchester, Združeno Kraljestvo

Anja Lobnik

Anja zaključuje študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Leta 2017 se je uvrstila med 10 finalistov svetovnega tekmovanja v filmski glasbi za mlade. V letu 2019 je bila izbrana finalistka na svetovnem tekmovanju skladateljev filmske glasbe BIFSC Berlin. Njen absolutni posluh z največ prejetimi točkami ocene je potrdila študija na Feinstein Institute – New York. Od leta 2019 je članica Mense International /organizacija za ljudi z najvišjim IQ na svetu / V jeseni bo študij nadaljevala na Royal Northern College of music.

Podelitev štipendij je bila na slavnostnem srečanju Rotary kluba Ljubljana 23.6.2021

Prvonagrajeni Anže Šumah se podelitve ni mogel udeležiti in se je predstavil po zoomu, se zahvalil za nagrado, ki mu bo zelo pomagala doseči cilje. Ceni napore Rotaryja, da pomaga mladim nadaljevati študij v tujini, saj sami ne bi zmogli. Drugouvrščena nagrajenka Anja Lobnik je dejala, da ji nagrada veliko pomeni, saj bo z njeno pomočjo pridobila veliko znanja in pisala filmsko glasbo v Los Angelesu, kar so njene sanje.

RCL primopredaja – podelitev štipendije
RCL primopredaja – podelitev štipendije Anji Lobnik

V letošnjem letu se nismo mogli zavrteti v veliki dvorani Grand hotela Union, zato pa smo se v objemu najboljših plesalcev vrteli doma, v skladu z izbranim sloganom Stopimo skupaj–narazen

Čeprav razdvojeni, smo se v aprilu in maju narazen, a dejansko zelo skupaj, družili kar štiri sobote.

PODARILI SMO VAM TRI PLESE

POČASNI VALČEK, HITRI FOXTROT IN SENZUALNO RUMBO

Prvo soboto smo našo akcijo najavili z zapeljivim napovednikom.

kratki napovednik https://www.youtube.com/watch?v=PiPMOaYQJm8

dolgi napovednik https://www.youtube.com/watch?v=E41J77o7oK4

Izjave štipendistov https://youtu.be/E41J77o7oK4?t=6

Drugo soboto smo vas s kavčev v objem soplesalcev povabili s počasnim valčkom

vas tretjo soboto v poskočnejše plesne obrate povabili s hitrim foxtrotom

da bi četrto soboto plese zaokrožili s senzualno rumbo.

Upam, da smo bili z našim povabilom na ples uspešni.

Da ste se dvignili, podali roko svoji drugi polovici plesnega para, in se skupaj z ostalimi pari
ob sobotah zvečer zavrteli, kot bi se v plesnih čevljih in odeti v odlična oblačila vrteli

na tradicionalnem Velikem rotarijskem plesu v Veliki dvorani grand hotela Union.

Veselimo se srečanja z Vami na Velikem rotarijskem plesu 2022, kjer zopet zaplešemo vsi skupaj.

Za vse donacije se vam v imenu prejemnikov iskreno zahvaljujemo!

Marko Golob

predsednik Rotary kluba Ljubljana 2019-20

David Lukanović

predsednik Rotary kluba Ljubljana 2020-21

Vladimir Pezdirc

predsednik komisije za štipendije Rotary kluba Ljubljana

Miha Dobrin

kreativni vodja Velikega rotarijskega plesa

Edvard Škodič

kreativni vodja digitalnega Velikega rotarijskega plesa

Iskrena hvala vsem sodelujočim in sponzorjem v nastajanju digitalnega Velikega rotarijskega plesa!

Posebna zahvala Boštjanu Romihu za vodenje digitalnega Velikega rotarijskega plesa!

Iskrena hvala kreativni ekipi herman & partnerji, posebej Franciju Zavrlu, Amadeji Kavšek in Tomiju Matiću

Iskrena hvala in čestitke za plesne kreacije učitelju plesa Urošu Andiču in soplesalki Barbari Konte plesne šole Vija Vaja.Iskrena hvala glasbenikom Gala Dance Orchestra.

Hvala Vam za vso podporo.

8. julij, 2021