Razglasitev prejemnika nagradne štipendije Rotary kluba Ljubljana za leto 2020/21

Komisija za izbor Rotary štipendije 2020/21 je enoglasno odločila, da štipendijo v znesku 5.000 Eur prejme

Ana Kisovar, University of Oxford, UK – Medicina

doktorica medicine , maturantka I. gimnazije v Celju, ki je zaključila študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Že v času študija je izstopala s svojim delom na področju znanstveno raziskovalnih projektov za katera je prejela Prešernovo nagrado Univerze v Ljubljani in številna druga priznanja ter pohvale. Poleg izvrstnih študijskih uspehov je svoje znanje v času študija in kasneje izpopolnjevala na številnih univerzah in znanstvenih ustanovah v tujini in tako nadgrajevala svojo znanstveno raziskovalno usmeritev.
V študijskem letu 2020 /21 je sprejeta na podiplomski študij na prestižni Oxford University. Svoje izobraževanje in znanstveno raziskovalno delo bo nadaljevala na področju imunološkega ozadja neplodnosti pri endometriozi na oddelku Nuffield- Oxford, ki je eno vodilnih na tem področju v svetovnem merilu.

Predsednik komisije:

Vladimir Pezdirc