PODELITEV ŠTIPENDIJ ROTARY KLUBA LJUBLJANA ZA NADPOVPREČNO NADARJENE ŠTUDENTE

Predsednik kluba Blaž Šterk, štipendistka Klara Mlakar in predsednik komisije za štipendije Vladimir Pezdirc

Veliki rotarijski ples Rotary kluba Ljubljana s svojo dolgoletno tradicijo odpira vrata v svet, saj z zbranimi sredstvi podarjamo štipendije, ki uspešnim študentom pripomorejo k uresničevanju njihovih življenjskih ciljev.
Na letošnjem 34. Velikem rotarijskem plesu, ki ga Rotary klub Ljubljana sicer organizira vsako leto, smo zbrali 15.000 EUR. Zbrana sredstva smo namenili dvema štipendistoma, ki bosta s pomočjo štipendij nadaljevala svojo izobraževalno pot.

Komisija za izbor štipendije Rotary kluba Ljubljana je enoglasno odločila, da Veliko nagradno štipendijo RC Ljubljana 2024/25 v višini 10.000 Eur podeli:

pravniku Mateju Igličarju za nadaljevanje študija na Univerzi Cambridge.

Matej Igličar je diplomiral na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani z povprečno oceno 9,71 za kar je prejel nagrado Zlata listina – Pravne fakultete v Ljubljani. V študijskem letu 2022/23 je kot tekmovalec zastopal pravno fakulteto na tekmovanju Pax Moot Court / simuliran pravni postopek s področja mednarodnega prava in evropskega zasebnega prava / v Antwerpnu, kjer so kot ekipa osvojili prvo mesto in premagali ekipe fakultet Milana, Groningena, Singapurja, Mastrichta, Dunaja…….., sam pa je bil še posebej nagrajen kot najboljši govorec celotnega tekmovanja. Izredno aktiven je tudi v obštudijskih dejavnostih, je ustanovitelj, vodja in mentor organizacije “Pravni Buddy “ , kjer študentje višjih letnikov nudijo študentom prvih letnikov študijsko in osebnostno podporo pri študiju, ker se je posebej dobrodošlo izkazalo v času epidemije kovida.
Matej bo študij nadaljeval na Univerzi Cambridge – Faculty of Law kjer bo poglobil razumevanje filozofije prava, prava EU in kazenskega postopka.
Matej trenutno pod mentorstvom prof. dr. Verice Trstenjak na tromesečnem raziskovalno – študijskem obisku na Luxemburškem inštitutu za evropsko pravo.

in štipendijo v višini 5.000 Eur:

skladateljici Klari Mlakar za nadaljevanje študija na Hochschulle fur Music, Karlsruhe, Nemčija.

Klara Mlakar je z odliko diplomirala na Akademiji za glazbo v Ljubljani. Po diplomi je bila leta 2021 v hudi konkurenci po dveh krogih selekcije z doseženim najvišjim možnim številom točk sprejeta kot ena od treh na magistrski študij na Hochschulle fur Music Karlsruhe .
Letos je na tej ustanovi magistrirala z zaključnim koncertom z najvišjo možno oceno Summ cum Laude.
Jeseni bo študij nadaljevala na tretji stopnji v programu, ki je v nemškem šolskem sistemu najvišja možna oblika študija glazbe. Tudi ta sprejemni izpit je opravila z najvišjimi možnimi točkami in bila kot edina sprejeta na tej smeri. Z njeno dosedanje delo je prejela množico mednarodnih priznanj in nagrad. Njene vokalno-instrumentalne skladbe se že izvajajo praktično po celem svetu od Francije, Tajvana do Amerike.

Predsednik komisije
Vladimir Pezdirc
Professor Emeritus UL

Predsednik kluba Blaž Šterk, starša štipendista Mateja Igličarja in predsednik komisije za štipendije Vladimir Pezdirc